Szyby zespolone

Szyby zespolone

Szyba zespolona składa się z dwóch lub więcej szyb, oddzielonych elementem dystansowym. Przestrzeń wytworzona między szybami jest wypełniona mieszanką powietrza i gazów szlachetnych. Materiał szyb zespolonych to szkło typu float. W celu zwiększenia trwałości szyby często wzmacnia się laminatem.

Zalety

Termoizolacja

Okna wyposażone w kilkuwarstwowe szyby z powłokami emisyjnymi skutecznie zapobiegają ulatnianiu się ciepła. W ten sposób możemy łatwiej utrzymać optymalną temperaturę wnętrz pomieszczenia.

Blokada promieni słonecznych

Szyby zespolone z powłoką antyrefleksyjną mają zdolność do odbijania promieni słonecznych w związku z tym szkło nie przegrzewa się i nie rozszerza nadmiernie pod wpływem energii słonecznej. Dzięki temu w pomieszczeniu panuje przyjemna temperatura co jest istotne szczególnie latem.

Dźwiękoszczelność

Dźwiękoszczelne szyby zespolone pozwalają wyciszyć pomieszczenie i odciąć się od hałaśliwych odgłosów z otoczenia.

Zastosowanie

Szyby zespolone znajdują szerokie zastosowanie w nowoczesnym budownictwie, w którym istotą jest energooszczędność. W budynkach użyteczności publicznej oraz w domach mieszkalnych wykorzystywane są jako okna albo drzwi balkonowe z systemem przesuwnym, a także drzwi wejściowe.

Some text should be hrre...

Szyby zespolone wykorzystywane są jako panele elewacyjne. Rozwiązanie to charakterystyczne jest przede wszystkim dla wielkomiejskich obiektów biurowych oraz handlowych.

Some text should be hrre...

Szyby zespolone są powszechnie stosowane w kolejnictwie (okna do wagonów) oraz transporcie drogowym (okna do autobusów i tramwajów).

Some text should be hrre...

Glass System-Dexpol Sp. z o.o. jest specjalistą w produkcji szyb zespolonych do pojazdów szynowych, takich jak pociągi i tramwaje oraz innych pojazdów komunikacji miejskiej.

Some text should be hrre...

szkło laminowane, szyby bezpieczne

Produkujemy szyby do okien i elewacyjne, korzystając z automatycznej linii do produkcji szyb zespolonych możemy wyprodukować szyby dwu (lub więcej) komorowe z wykorzystaniem szkła odprężonego, hartowanego, laminowanego lub barwionego w masie.

Some text should be hrre...

English