Szkło laminowane

Szkło laminowane

Szkło laminowane powstaje poprzez trwałe połączenie dwóch lub więcej tafli hartowanego szkła płaskiego float (bezbarwnego, barwionego w masie, malowanego lub lustra) folią PVB lub EVA.

Tafle szkła w szybach laminowanych mogą mieć uszlachetnioną powierzchnię przez emaliowanie lub  malowanie (sitodruk) oraz pokryte powłokami twardymi i miękkimi, refleksyjnymi i niskoemisyjnymi. Dla uzyskania efektów estetycznych może być zastosowana folia bezbarwna, kolorowa jednobarwna (zwykła, opalizująca) lub z naniesionym wzorem.

Zalety

  • Bezpieczeństwo i ochrona

Główną zaletą szkła laminowanego jest jego zwiększona wytrzymałość i odporność na uderzenia. Folie łączące tafle szkła absorbują energię uderzenia i zwiększają trwałość szkła warstwowego. Chociaż szkło może popękać, fragmenty szkła pozostają mocno przytwierdzone do folii, zmniejszając ryzyko skaleczenia

Trwałość

Szkło laminowane jest trwałe, zachowuje swój kolor i wytrzymałość, i może być łatwo czyszczone jak zwykłe szkło. Odporne jest na działanie większości kwasów i zasad, a nawet rozpuszczalników organicznych.

Zastosowanie

Najpopularniejszym zastosowaniem szkła laminowanego są balustrady, daszki szklane, drzwi, ściany przepierzenia.

Some text should be hrre...

Szkło laminowane znajduje również zastosowanie w kabinach prysznicowych, jako okładzina ścian w kuchniach, łazienkach.

Some text should be hrre...

Szkło laminowane może być wykorzystywane także jako schody i podłogi.

Some text should be hrre...

English